امروز: جمعه 25 خرداد 1403

عرضه قطره چشم نانویی در خاورمیانه توسط عربستان

اشتراک گذاری مطلب:

چشم
با همکاری یک شرکت تایوانی و شرکتی از عربستان سعودی، قطره چشم حاوی نانوذرات در عربستان و کشورهای اطراف آن عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قرطاس، شرکت تایوانی فورموسا فارماکیوتیکالز (Formosa Pharmaceuticals) به تازگی با شرکت عربستانی فارماکیوتیکالز تابوک (Pharmaceuticals Tabuk) توافق‌نامه همکاری به امضاء رسانده است. این توافق‌نامه برای توزیع نوعی داروی مربوط به چشم است. این سوسپانسیون که یک قطره چشم حاوی مواد ضدالتهاب و استریل کننده است، برای درمان التهاب و درد پس از جراحی چشمی استفاده می‌شود. این دارو  تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دریافت کرده است. این دو شرکت به دنبال تجاری‌سازی و فروش این محصول در خاورمیانه و شمال آفریقا هستند.

در این قطره چشمی از ماده فعال APP۱۳۰۰۷ استفاده شده است که یک کورتیکواستروئید بوده و برای تولید آن از پلتفرم نانوذرات APNT ™ Pharma Pharma استفاده شده است. این فرمولاسیون جدید امکان استفاده از یک رژیم دو بار در هر ۱۴ روز را فراهم می‌سازد در حالی که تسکین سریع درد را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

در فاز سوم کارآزمایی بالینی روی بیماران، این دارو نسبت به دارونما نتیجه بسیار بهتری را ارائه کرد. اریک کو از مدیران شرکت فورموسا فارماکیوتیکالز می‌گوید: «ما خوشحالیم که این همکاری را با تابوک آغاز کردیم تا این قطره چشم نانویی را به بازار عربستان سعودی و دیگر کشورهای منطقه عرضه کنیم. ما اطمینان داریم که تجربه تابوک، شبکه گسترده و تعهد آن‌ها، به عرضه این دارو در منطقه کمک خواهد کرد.»

اسماعیل شهادا، مدیرعامل تابوک می‌گوید: «ما نیز از این همکاری بسیار خرسندیم که این داروی نوآورانه را در عربستان سعودی و کشورهای MENA می‌کنیم. این قرارداد موقعیت پیشرو ما در منطقه را تقویت می‌کند و نقش ما را در حوزه سلامت بهبود می‌دهد.»

به نقل از ستاد نانو، فورموسا فارماکیوتیکالز در زمینه بیماری‌های چشم و سرطان فعالیت دارد و فناوری نانوذرات اختصاصی APNT را برای کمک به درمان بیماری‌های چشم ارائه کرده است. این فرمولاسیون نانویی موجب افزایش فراهمی زیستی شده و تجویز از طریق دهان و استنشاق را فراهم می‌کند.

منبع: ایسنا

پر بازدیدترین ها