امروز: چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به مصاف تورم بروند

اشتراک گذاری مطلب:

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در پیام نوروزی خود به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ با اشاره به مزین شدن امسال به نام «مهار تورم، رشد تولید»، گفت شرکت‌های دانش‌بنیان کشور که مجهز به مغزافزارهای جوان و خلاق این مرز و بومند،برخوردار از ظرفیتی خارق العاده‌اند که می‌توانند در پیوند با صنایع، کمیت، کیفیت و نوآوری را ارمغان تولید کنند و به مصاف تورم بروند.

به گزارش پایگاه خبری قرطاس و به نقل از ایسنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در پیام نوروزی خود آورده است: «بهار نو می‌سازد، می آفریند، می طراود و باز، می‌سازد؛ بهار، این نوآورانه ترین نوآفرینانه‌ی طبیعت.

ذره ذره هست هستی، نواندیشی است و نوآوری.

ذات زیبای طبیعت، مادرانه و مهربانانه، رسم نو زیستن و تازه شدن را به یادمان می‌آورد و گل از گل جهان می شکفد.

شکوفه‌های معطر و خوش‌رنگ و قوام زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان در بهار جهش اقتصاد دانش‌بنیان، از سرشاخه‌های حیات‌بخش فناوران و نوآوران، نخبگان و کارآفرینان رشد می‌کنند تا میوه‌های شیرین و جان‌نشین ارزش و اشتغال و اقتدار، ثمر کنند.

سالی که گذشت، بهارانه‌هایی داشت برای ساکنان این زیست‌بوم‌. انتخاب شعار سال از سوی رهبر برزانه انقلاب هم‌سو با اقتصاد دانش‌بنیان و تاکید ایشان بر تولید و اشتغال‌آفرینی از مسیر این اقتصاد و نیز تصویب قانون بالنده و مترقی جهش تولید دانش‌بنیان، همگی چراغ راه روشن‌گری شدند برای طی طریق فعالان فناوری و نوآوری، با تکاپوی بیشتر و عزم و انگیزه‌ای بالاتر.

این اقتصاد نوزیسته و نوآمده، در آغازین گام‌های مسیر قرار دارد و اکنون در ابتدای این راه، لازم است تا با درس‌آموزی از راه و رسم دیرین و آموزنده نوروز، نوآورانه، فعالانه و خلاقانه در این راه قدم بگذارند با سرعت و انگیزه بیشتر، عزم و اراده‌ای راسخ‌تر و البته ایمان و توکل راسخ‌تر.

سال پیش رو به مدد باری تعالی و عنایات رهبر معظم انقلاب، سالی باشد توأم با آورده‌های بزرگ و راهگشا برای مردم عزیز و شریف ایران استوار و مملو از دستاوردهای ماندگار برای فعالان زیست بوم اقتصاد دانش‌بنیان، انشالله. به امید آن که شاخه‌های پربار و شکوفه‌سار نوآوری و فناوری، با تنه‌های استوار و پراقتدار صنایع پیوند بخورند تا شهد میوه‌های ارزش افزوده و اشتغال، در تحقق و تکامل زنجیره‌های ارزش، به کام مردم شیرین‌تر از گذشته شود.

فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۲ را که نویدبخش روزهای خوب و امیدبخش آینده است به مردم شریف ایران، دغدغه‌مندان، فناوران و نوآوران عرصه اقتصاد دانش‌بنیان تبریک عرض می‌کنم و امید دارم در تحقق شعار امسال که از سوی رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی، «مهار تورم، رشد تولید» انتخاب شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان نقشی اثربخش و ره‌گشا ایفا کنند.

شرکت‌های دانش‌بنیان کشور که مجهز به مغزافزارهای جوان و خلاق این مرز و بوم هستند، برخوردار از ظرفیتی خارق العاده‌اند که می‌توانند در پیوند با صنایع، کمیت، کیفیت و نوآوری را ارمغان تولید کنند و به مصاف تورم بروند.

امیدوارم سال پیش رو، برای آحاد مردم ایران عزیز جملگی فعالان زیست‌بوم فناوری، نوآوری و تولید دانش‌بنیان، مالامال از نوبرانه‌های نوآورانه، شادمانی و سربلندی باشد.»

پر بازدیدترین ها