امروز: دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

صدور مجوز تولید دارو و تجهیزات پزشکی سرعت می‌گیرد

اشتراک گذاری مطلب:

وزیر بهداشت در بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: روند صدور مجوزهای تولید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در سال «مهار تورم و رشد تولید» سرعت می‌گیرد و زمانی به مراتب کوتاهتر را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری قرطاس و به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت توجه به تولیدات داخلی و تأمین نیازهای کشور با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نیروی انسانی متخصص، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشکده‌های اطراف آن می‌توانند به قطب شمال شرق کشور در حوزه تولید دارو تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه برای اعطای مجوزهای لازم به شرکت‌های دانش‌بنیان باید زیرساخت‌های لازم و تفویض اختیار به دانشگاه‌ها فراهم شود، تصریح کرد: در همین راستا، پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌تواند برای تأمین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در شمال شرق کشور نقش‌آفرینی برجسته‌ای داشته باشد.

به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی از نظر تولید مواد غذایی جایگاه مطلوبی در کشور دارد و در زمینه آزمایش‌ها و کنترل مواد غذایی هم در این دانشگاه اقدامات مناسبی انجام شده است.

پر بازدیدترین ها