امروز: چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403

ویدئوی فضانورد اماراتی از مکه و مدینه از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی

اشتراک گذاری مطلب:

«سلطان النیادی» فضانورد امارات متحده عربی که در «ایستگاه فضایی بین‌المللی» حضور دارد، ویدئویی را منتشر کرده است که مکه و مدینه در آن دیده می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری قرطاس و به نقل از ایسنا، «سلطان النیادی»(Sultan Al Neyadi) فضانورد امارات متحده عربی، در شب قدر یک هدیه‌ عالی از فضا فرستاد. او ویدئویی را از مکه و مدینه منتشر کرد که هنگام شب روشن شده‌اند و مسجدالحرام نیز در آن می‌درخشد.

این فضانورد عرب که در حال حاضر در طولانی‌ترین ماموریت فضایی عربی در «ایستگاه فضایی بین‌المللی»(ISS) به سر می‌برد، آن را به عنوان هدیه‌ای برای فرزندان سلمان با اشاره به «سلطان سلمان بن عبدالعزیز»(King Salman bin Abdulaziz)، پادشاه عربستان سعودی منتشر کرد.

این ویدیو نشان می‌دهد که مکه و مدینه کاملا روشن شده‌اند و مسجدالحرام که مقدس‌ترین مکان برای مسلمانان است، در آن به چشم می‌خورد. این ویدئو، جده و دیگر بخش‌های پادشاهی عربستان را نیز نشان می‌دهد.

النیادی در توضیح این ویدئو نوشت: هدیه‌ای از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای فرزندان سلمان در این شب‌های مبارک. تقدیم به کشور حرمین شریفین، سرزمین وحی و سرزمین رسالت؛ پادشاهی عربستان سعودی.

این ویدیو در فضای مجازی پخش شد و بسیاری از دنبال‌کنندگان از او به خاطر انتشار این فیلم ویژه تشکر کردند.

پر بازدیدترین ها