امروز: دوشنبه 3 اردیبهشت 1403

تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره علمی – فرهنگی “فیلسوف فرهنگ”

اشتراک گذاری مطلب:

دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران اسلامی با توجه به استقبال مخاطبان و علاقمندان از جشنواره علمی – فرهنگی “فیلسوف فرهنگ”، از تمدید مهلت ارسال آثار تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قرطاس و به نقل ازایسنا، چهارمین جشنواره سراسری نکوداشت مفاخر ایران اسلامی با عنوان “فیلسوف فرهنگ” به نکوداشت حکیم ابونصر فارابی اختصاص داده شده است.

برنامه‌های نکوداشت در دو بخش استانی و ملی برنامه ریزی شده است. بخش استانی توسط معاونت فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی در قالب‌هایی مانند دیدار با پژوهشگران و نویسندگان برجسته در حوزه آثار و زندگی فارابی، برگزاری مراسم بزرگداشت با حضور اساتید، پژوهشگران و فعالان علمی و فرهنگی در زمینه بررسی آثار، مکتب و زندگی فارابی و نشست تخصصی معرفی و بررسی آثار در حال برگزاری است. 

بخش ملی طرح نکوداشت فارابی نیز در قالب جشنواره علمی – فرهنگی با عنوان “فیلسوف فرهنگ” در بخش‌های مقاله نویسی، طراحی اینفوگرافیک، نماهنگ، ساخت موشن‌گرافیک و داستان کوتاه برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در ۱۱ محور اندیشه سیاسی فارابی، زندگی نامه و حیات فارابی، دین و سیاست از نگاه فارابی، ماهیت مدینه فاضله در اندیشه فارابی، اندیشه اجتماعی فارابی، جایگاه عدالت در مدینه فاضله فارابی، جایگاه اخلاق در مدینه فاضله فارابی، موسیقی و فارابی، تعلیم و تربیت در اندیشه فارابی، جایگاه تعلیم و تربیت در مدینه فاضله فارابی و تقابل فرهنگ‌ها در اندیشه فارابی به دبیرخانه نکوداشت مفاخر ارسال نمایند.

در بخش علمی جشنواره  اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌های خود را در یکی از محورهای اعلام شده، به دبیرخانه ارسال نمایند. مقاله‌های برگزیده ضمن تقدیر و اعطای گواهی ارائه مقاله، در کتاب مجموعه مقاله‌های منتشر شده و در پایگاه اینترنتی سیویلیکا (مجموعه مقاله‌های کنفرانس‌های کشور) نمایه می‌شوند.

در بخش فرهنگی و هنری جشنواره ، تنها دانشجویان قادر به شرکت هستند و به سه نفر از برگزیدگان هر یک از بخش‌های جشنواره جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت. همچنین به منظور غنای بیشتر آثار ارسالی، محتوای آموزشی توسط دبیرخانه این طرح تهیه شده و در سایت www.roytab.ir قرار گرفته است که شرکت‌کنندگان می‌توانند قبل از ارسال آثار خود از این محتوا استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، در اختتامیه این طرح، نویسندگان مقاله‌های برگزیده به ارائه خلاصه از مقاله خود خواهند پرداخت و نمایشگاهی از آثار دریافتی در بخش‌های مختلف این رویداد برپا خواهد شد. علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند جهت دریافت و مطالعه آیین‌نامه جشنواره، ثبت نام و ارسال آثار خود به آدرس www.roytab.ir/Farabi مراجعه نمایند. ارسال آثار فقط از همین طریق قابل انجام خواهد بود.

پر بازدیدترین ها